Отборът на Хърватия се наложи над Испания с 39:29 (18:14) в Манхайм при старта на двата отбора на Европейското първенство по хандбал за мъже, което се провежда в Германия.

Испанците са четирикратен финалист в надпреварата, но започнаха слабо турнира, като едва в 55-ата минута на мача вратарят им Гонсало Перес де Варгас успя да спаси шут на съперника.

Това е най-лошата загуба на Испания на европейски финали. Хърватското крило Марио Состарич, който преди беше национал на Словения, бе над всички с 8 гола от 8 изстрела.

В Група "C" тимът на Исландия успя да измъкна равенство от Сърбия - 27:27 (16:17), след като две минути преди края на мача изоставаше с три гола. Крилото на исландците Сигвалди Гудьонсон изравни пет секунди преди края на срещата.

Тимът на Австрия се наложи над Румъния с 31:24 (15:14) в мач от Група "B". Себастиан Фримел вкара 6 гола за успеха.

Отборът на Унгария постигна трудна победа над Черна гора с 26:24 (14:14).