Локомотив (Горна Оряховица) победи Левски (г. Левски) с 36-30 в мач от седмия кръг на мъжкото хандбално първенство.

Чардафон посреща варненския Спартак в неделя

Шампионът Локомотив гостува в Гоце Делчев. Осъм приема Добруджа

Въпреки убедителния резултат, успехът не дойде лесно. В мач между традиционно неудобни съперници горнооряховци започнаха по-убедително. В началните минути те поведоха с 9-5 и успяха да задържат разликата, оттегляки се на почивката про резултат 19-16.

През втората част хандбалистите от Левски бяха по-агресивни и изравниха за 20-20 шест минути след подновяване на играта. В следващите минути локомотивци поведоха, но "левскарите" отново възстановиха равенството за 23-23 в 45-та минута.

В герой на мач за Локомотив се превърна вратарят Веселин Лазаров, който направи няколко невероятни спасявания. Това даде увереност на съиграчите му. които подкрепяни от публиката в препълнената зала "Никола Петров" вдигнаха оборотите и започнаха да вкарват гол след гол.

В последния двубой от кръга НСА взе дербито на аутсайдерите. "Студентите" надиграха като гост Фрегата (Бургас) с 23-19 (10-7).

Локомотив (ГО) е на седмо място във временното класиране с 6 точки от 3 победи и 4 загуби. Следват Левски и НСА с по 1 победа, 6 загуби и 2 точки. На последното десето е Фрегата без спечелена точка до момента.