Хандбалистките на Етър направиха решителна крачка за спечелването на десета титла на България. В първи мач от супер финала в Габрово те се наложиха над победителките в редовния сезон Бъки с 28:23.

Загуба на хандбалистките на Етър в Свиленград завърза битката за титлата

Бъки и "Амазонките на юга" ще определят втория финалист

Срещата беше оспорвана през първото полувреме. На почивката Етър водеше с 14:13. Габровки не можаха да постигнат трета домакинска победа над шампионките през този сезон и компрометираха аспирациите си за титлата.

Вторият мач е в събота, 20-ти май във Велико Търново с начален час 18:00. Етър има 8 шампионски титли през последните 9 години. Само през 2015-а година Бъки успя да наруши хегемонията на "болярките". Другите два трофея търновки спечелиха през 2002-а и 2004-а. През 2017-а Етър вдигна и Купата на България.

Все пак не трябва да се отписват шансовете на Бъки. Габровки могат да достигнат до трети мач у дома, ако успеят да победят в събота.