Бургаският Фрегата е първия финалист в мъжкото хандбално първенство. Миналогодишните шампиони се наложиха като гости над бойкия състав на Добруджа с 23:29. И с две победи очакват другият финалист.

Мачът беше решен до почивката, когато гостите вече водеха  с 10:17. Най-резултатни за победителите бяха: Димитър Асенов с 7 гола, Димитър Петков с 6 гола и Йордан Михайлов с 4 гола. За Добруджа се отличиха Златан Петров с 8 гола и Джошкун Якубов с 5 гола.

В Камчия Спартак (Вн) спечелиха втората среща от варненското дерби срещу най-добрия отбор този сезон Локомотив (Вн). Срещата беше изключително оспорвана, като победния гол отбеляза Борислав Кабаков 4 секунди преди края за 31:30. На почивката "железничарите" водеха с минималното 14:15. Утре 18-ти май е третата среща във Варна в зала "Черно море" от 17:00 часа.

Хандбалните първенства навлизат в заключителната си фаза

Свиленград и Етър ще спорят за титлата при дамите

Бъки с купа България

Източник: e-svilengrad.com

При дамите се изигра първият двубой за боронза. Носителките на купа България Бъки Габрово преглътнаха разочарованието си от отпадането от борбата за титлата и победиха като домакини Шумен'98 с разлика от 12 гола 29:17. Още първото полувреме "бъкитата" водеха с 15:8.

Тази неделя в Свиленград е втората среща в битката за титлата между домакините и "хроничните" шампионки от Етър. "Болярките" водят с 1-0 победи. При успех на "Амазонките от юга" на 29-ти май във Велико Търново ще се играе последна решителна среща.