Франция спечели за втори път след 2003 година световната титла по хандбал за жени. Сребърният медалист от Олимпиадата в Рио 2016 спечели срещу защитаващия титлата си тим на Норвегия с 23:21 (11:10) на финала в германския град Хамбург и предотврати по този начин четвърти пореден триумф на европейския шампион.

Орлан Канор и Алисон Пино се отличиха с по два гола за французойките в заключителните 20 минути, а Александра Лакрабере отбеляза последното попадение 20 секунди преди края на мача.

Норвегия - Франция е финалът на световното първенство по хандбал за жени

Двете селекции отстраниха съответно Холандия и Швеция

Французите вече са световни шампиони в този спорт и при мъжете, и при жените. Досега само СССР бе постигал такова нещо.

Преди това сребърният медалист от европейското първенство Холандия надви Швеция с 24:21 (14:8) и си осигури бронза. Лоис Абинг вкара 8 гола за "лалетата", а Еставана Полман добави още 5 попадения. За шведките Изабел Гулден реализира 7 гола.