Дамският отбор на Етър спечели финалната тройка в хандбалното първенство и ще играе с Шумен в плейофната фаза.

"Болярките" вкараха решителния гол чрез Кристиана Караманлиева и се наложиха 25-23 (13-10) над Бъки в Габрово. Момичетата на Йонка Генчева са първи с 6 точки, пред Свиленград, който е с 5 точки и Бъки с 4 точки.

Локомотив (Варна) отново спечели хандбалната "Купа на България"

"Железничарите" победиха във финала Пирин (Гоце Делчев)

Етър имаше предимство в резултата през по-голямата част от мача в зала "Орловец". Те поведоха на почивката с 3 гола разлика - 13-10.

Ключов момент се получи две минути и половина преди края, когато Лидия Ковачева изравни за 23-23 от дузпа, а великотърновки получиха двуминутно наказание.

Бъки не се възползва от численото си превъзходство, а в последната атака Караманлиева донесе победата на Етър.

Силен мач направи националната вратарка Десислава Николова за Етър. Караманлиева беше най-резултатна с 8 гола. По 5 пъти се разписаха Соня Богданова и Мария Спиридонова. За Бъки, който се нуждаеше единствено от победа, за да завърши на първото място, Лидия Ковачева наниза 9 гола, а младата надежда Мари Томова се отличи с 5 попадения.