Шампионките от Етър спечелиха и второто дерби в новия сезон при хандабалистките. "Болярките" победиха у дома Свиленград с 26-18 и с четири победи от четири мача излязоха еднолично на първо място.

Етър удари Бъки в Габрово

"Болярките" спечелиха първото дерби в новия шампионат

През първото полувреме домакините повеждаха, но "Амазонките от юга" успяваха да съкратят преднината. Частта завърши при 13-11. След почивката Десислава Николова спаси няколко трудни положения. Тя отрази 5 от 8-те отсъдени дузпи за гостенките. Николова дори уцели греда при опит да прехвърли вратарката на гостенките.

"Етър": Десислава Николова, Соня Богданова 6, Деница Иванова 2, Кристияна Караманлиева 4, Мария Йорданова 1, Данислава Петрова 9, Ангелина Симеонова, Петя Кръстева 4.

В другите срещи от четвъртия кръг, Поморие победи Шумен с 20-18, а Бъки разгроми Ники спорт с 34:21.