Отборите на Франция, Черна гора, Дания и Швеция се класираха за четвъртфиналите на световното първенство по хандбал, което се провежда в Германия.

Елизабет Оморегие се сдоби със словенско гражданство

Най-добрата българска хандбалистка ще играе за Словения

"Радвам се, че извървях целия този път"

Датчанките хвърлиха в скръб домакините, като ги победиха с 21-17. Трикратните олимпийски шампионки заложиха на здрава защита и допуснаха само 7 гола в първото полувреме. Те водеха с 20-13 три минути преди края, когато сигурни в успеха си се отпуснаха и дадоха възможност на германките да направят загубата си по-почетна.

Швеция разгроми Словения с 33-21 и показа, че победата преди два дни срещу световния и европейски шампион Норвегия не е случайна. Шведките натрупаха преднина от началото на срещата с мощна и бърза игра. Словенките не можаха да покажат добрите игри от груповата фаза, когато победиха силния отбор на Франция. Швеция ще играе утре срещу Дания за място във финалната четворка.

Отборът на Черна гора малко изненадващо елиминира победителя от група "D" Сърбия. Черногорките се възползваха от доброто си познанство със съперничките си и не допуснаха да бъде заличена в края преднината, която имаха през целия мач.

Франция се наложи над Унгария с 29-26 и ще играе на четвъртфинал утре срещу Черна гора.