Българският национален отбор по хандбал спечели престижното пето място от Турнира на нововъзникващите нации, който се проведе в Габрово и Велико Търново. Това е състезание, в което участват европейските отбори, които са извън първите 29 и не участват в квалификациите за Евро 2018.

България с добро крайно класиране на Световната купа по хандбал

5-о място за тима ни

"Лъвовете" играха срещу Китай, отбор който участва с "уайлд карт". Българите бяха много резултатни и спечелиха убедително с 38:30. Преди две години в Косово те заеха 11-то място и сега показаха израстване.

Повече от 800 зрители във Велико Търново станаха свидетели на мощната игра на националите. Те поведоха на почивката 18:11 и поддържаха разликата до края на мача. Георги Атанасов вкара 8 гола, а Светлин Димитров и Бранимир Балчев се разписаха по 7 пъти.

Старши-треньорът Атанасов беше доволен от играта, но изрази известно съжаление за изпуснатото по-предно класиране. Българите стартираха неуспешно с Кипър и след това се паднаха на четвъртфинал срещу непобедимия отбор на Фарьорските острови.