Бъки (Габрово) постигна втора победа във финалната четворка в дамското хандбално първенство. Победителките в редовния сезон се наложиха в габровската зала „Орловец" над аутсайдера в квартета отбора на Ники спорт (Сливница) с 36:29.

Разликата в класите на двата отбора даде възможност на наставничката на Бъки Веселина Златева да използва резервите след почивката. На полувремето домакините водеха с 20:10.

Младите хандбалистки от Габрово играха на добро ниво и не допуснаха обрат в мача. 14-годишната Мари Томова игра отлично и отбеляза 5 гола. Лидия Ковачева вкара 9 гола. За гостенките от Сливница най-изявената им състезателка Гергана Грозданова записа 12 попадения в своя актив.

Другият двубой от втория кръг на финалната четворка между Етър и Свиленград ще се играе на 14-ти април.

Първите два отбора от квартета ще играят във финалния плейоф.

Класиране: 1. Бъки 4 точки /2 мача, 2. Свиленград 2 / 1, 3. Етър 2 / 0, 4. Ники спорт 0/2.