Българската женска гимнастика също успя да се сдобие с една поименна индивидуална квота за Олимпийските игри в Пекин.

Въпреки че отборът ни се нареди на последното 24-о място на световното в Щутгарт (Германия), а най-добре представилата се родна гимнастичка Николина Танкушева остана 79-а, все пак извоювахме една виза.

Танкушева ще вземе една от допълнителните четири квоти, предвидени за световните шампиони на отделните уреди (финалите са в събота и неделя).

Квотата става факта, защото евентуалните нови световни шампиони са от страни, които вече са взели визи, а предвидените за тях квоти отиват за следващите поред състезателки в индивидуалния многобой, но само в гимнастички от страни, които нямат нито една спечелена квота.

Общо 98 състезателки ще участват в турнира по гимнастика в Пекин. Както е известно, българската мъжка гимнастика също има една индивидуална квота, която извоюва Йордан Йовчев. Съставът ни при мъжете зае 21-о място на световното, остана извън първите 18 и не успя да извоюва отборна квота.