По два златни медала от държавното първенство по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова" спечелиха Невяна Владинова и Боряна Калейн. Състезанието се проведе в Бургас.

Владинова от клуб Левски завоюва общо две златни и две сребърни отличия на финалите. Тя се класира първа на топка с 21.600 точки и на бухалки с 20.900, а зае второ място на обръч с 20.300 точки и на лента с 16.950 точки.

Калейн от клуб Левски Триадица е шампионка на обръч с 21.450 точки и на лента със 17.500, взе сребро на топка с 20.800 точки и бронз на бухалки с 20.050 точки.

Татяна Воложанина от Левски Илиана спечели три медала - сребърен на бухалки с 20.850, бронзов на топка с 20.500 точки и на лента с 16.400 точки.

Специален гост на състезанието бе Илиана Раева.

Невяна Владинова без конкуренция на държавното първенство по художествена гимнастика