Общо три златни и един сребърен медал във финалите на отделните уреди спечели българската грация Боряна Калейн, на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който се проведе в "Арена Армеец".

Калейн триумфира на лента с оценка 16.350, на бухалки - 16.500 и на топка- 16.900. Тя остана втора на обръч с 15.900, като отстъпи единствено на Лили Мизуно от САЩ с 16.000.

Златни медали и за ансамбъла ни при девойките в "Арена Армеец"!

Спасова, Герова, Везирска, Писова, Гелова и Василева играха без грешка

Бронз на на обръч взе друга българка Ерика Зафирова 15.650. Тя спечели и сребро на бухалки с 15.300.

Третата българка Петя Борисова донесе седмото отличие във финалите на отделните уреди, като завърши втора на лента с 14.700.

Шеметна Боряна Калейн обра овациите в "Арена Армеец"

Ерика Зафирова и Петя Борисова останаха извън класирането за многобоя

Така България спечели общо 10 медала на "София къп", след като Калейн стана шампионка в индивидуалния многобой, а ансамбълът за девойки взе сребро в многобоя и злато във финала на пет чифта бухалки.

Утре от 17:00 до 17:30 часа българските националки ще направят официална подиумна тренировка преди Световната купа в София, която ще се проведе от 5 до 7 май.