Четири медала спечелиха българските гимнастички в първите два финала от международния турнир по художествена гимнастика Купа "София" в индивидуалната надпревара.

Европейската шампионка за девойки от миналата година Стилияна Николова отвя конкуренцията на топка с оценка от 24.700 точки.

Ансамбълът девойки спечели злато и сребро на Купа София

Момичетата на Вяра Ваташка и Цветелина Найденова грабнаха титлата на пет ленти с оценка от 26,250

Победителката от многобоя от вчера Татяна Воложанина се окичи със среброто на топка с 23.350 точки. Тя се окичи с още един сребърен медал във финала на обръч, където постигна 22.300 точки. Със същата оценка шампионка стана Елжана Таниева (Казахстан).

Още една българка се окичи с отличие във финала на обръч - Ева Брезалиева се нареди трета с 22.100 точки.

Никол Тодорова спечели бронзов медал на обръч в зала "София"