Мария Матева от клуб Олимпия 74 (Бургас) спечели титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика, категория „Елит", което се провежда във Велико Търново.

Матева триумфира със сбор от 64.575 точки. Симона Пейчева от Академик (София) се нареди шеста при завръщането си в спорта след четиригодишна пауза. Трикратната световна шампионка получи общо 56.750 точки, след като изигра без грешка всичките си съчетания. Втора в класирането завърши Невяна Владинова (Левски) с 63.200 точки, а трета остана Сара Стайкова (Левски-Триадица) с 62.075 точки.

В подреждането следват Анастасия Киссе (Левски-Илиана) с 58.425 точки и Биляна Проданова (ЦСКА) с 56.825 точки. Седма се нареди Катрин Тасева (Левски) с 55.250 точки, а осма е Радина Филипова (ЧАР-ДКС, Варна) с 54.875 точки. При жените участваха общо 18 гимнастички. Най-добрата българска гимнастичка в момента Силвия Митева не участва в първенството, тъй като е на Световна купа в Минск (Беларус). Финалите при жените и девойки старша възраст на отделните уреди са днес.