Българските гимнастички Невяна Владинова, Катрин Тасева и Боряна Калейн се класираха на общо 7 финала на Гран при Холон. Момичетата ни не спечелиха медал в многобоя, но ще се опитат да завоюват отличия от финалите на отделните уреди.

Най-предно място в класирането записа Катрин Тасева. Тя завърши шеста след сбор 78.000 - 16.500 на лента, 20.400 на топка, 20.850 на бухалки и 20.250 на обръч.

Неви завърши девета с равен сбор с Боряна Калейн - 76.400. Владинова получи следните оценки: 20.750 на топка, 20.450 на бухалки, 17.850 на обръч и 17.350 на лента.

Калейн, която следва непосредствено зад Владинова получи 21.400 на обръч, 20.200 на топка, 17.050 на лента и 17.950 на бухалки.

Така Тасева ще се бори за медали на обръч, топка и бухалки, докато Владинова ще спори за отличия на топка, бухалки и лента. Носителката на два бронзови медала от финалите на Европейското първенство Калейн е на финал на обръч.

Титлата в многобоя отиде при Анастасия Салос от Беларус. Втора е Атанастасия Гузенкова от Русия, а топ 3 допълва сънародничката ѝ Ирина Аненкова.

Поради лошото качество на излъчването от Израел българските почитатели на художествената гимнастика не успяха да разберат защо някои от оценките на българките са по-ниски от обичайните.

"Излъчването беше ужасно и не бихме могли да коментираме от позицията на хора, успели да гледат нещо. Оценките показват, че Боряна е допуснала сериозни грешки на бухалки и лента", написаха от Българската федерация по художествена гимнастика на страницата си.

Катрин Тасева: Най-важното състезание ни е световното, ще работим много

"Отидохме с амбиции за медал и успяхме - станахме трети отборно"