Рускините Яна Кудрявцева и Маргарита Мамун спечелиха титлите съответно на бухалки и на лента във финалите на отделните уреди на световното първенство по художествена гимнастика в Измир  (Турция). Двете отново бяха без конкуренция.

Кудрявцева стана първа на бухалки с 18.750 точки, следвана от Мамун с 18.650 точки. На лента победи Мамун с 18.566 точки, а втора е Кудрявцева с 18.183 точки. Двете бронзови отличия днес станаха притежание на Анна  Ризатдинова от Украйна.

Така до момента Русия спечели всичките шест титли на  световното първенство в Измир.  Руските гимнастички защитиха отборната си титла по-рано  днес, а освен това взеха пет златни медала на финалите на  отделните уреди, след като Кудрявцева и Мамун разделиха първото  място на топка.

България нямаше представителки в двата финала. На лента Мария Матева получи оценка от 16.441 точки, което е отреди 12-о място на този уред от 95 състезателки. Радина Филипова е с 15.783 точки, което е 22-а оценка.

На бухалки Владинова е с 10-а оценка от 16.575 точки, а Матева - 11-а от 16.500 точки.

В отборното класиране българките завършиха на седмо място, а единствено Мария Матева се класира за финала в индивидуалния многобой, който ще се проведе днес.

В квалификациите за финала Мария Матева зае 16-о място със сбор от 49.607 точки (взимат се предвид трите най-добри оценки). Невяна Владинова завърши 25-а със сбор от 48.033 точки, а само първите 24 могат да играят на финала. За съжаление тя игра само три уреда. Радина Филипова е 31-а с 47.615 точки от 108 гимнастички.

Отборно България завърши на седмо място със сбор от 129.930 точки. Шампион е Русия със 147.914 точки, пред Беларус със 136.073 точки и Украйна със 135.515 точки.