Невяна Владинова завърши на шесто място в многобоя, а Боряна Калейн е девета на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Владинова събра сбор от 76.700 точки и се класира за финалите на топка, бухалки и лента. Калейн има 66.600 точки и ще играе на финалите на обръч и на лента.

Квалификациите на обръч и топка се проведоха вчера, а днес гимнастичките показаха съчетанията си с бухалки и лента. Невяна Владинова получи оценка от 181.150 точки на бухалки и 16.650 на лента. Калейн допусна грешки на бухалки и беше оценена с 15.650 точки, а на лента е с втора по сила оценка - 18.000 точки.

Неви Владинова: В Ташкент ще съм по-уверена

Грацията ни се завърна на терена след контузия

Победителка в многобоя стана рускинята Александра Солдатова със 77.050 точки, а след нея се наредиха Линой Ашрам (Израел) със 73.100 точки и Екатерина Селезньова (Русия) със 71.550 точки. Солдатова получи най-високи оценки за четирите си изпълнения - 19.700 на обръч, 19.200 на топка, 19.500 на бухалки и 18.650 на лента. На турнира в Ташкент участват 24 гимнастички, а надпреварата завършва утре с финалите на отделните уреди.