Министърът на младежта и спорта Андрей Кузманов изпрати поздравителен адрес до Боряна Калейн след като нашата гимнастичка спечели сребърен медал в многобоя на Европейското първенство във Варна.

"Вдъхновяващите съчетания, които видяхме, са плод на огромна мотивация и неуморен труд от Вас и целия екип. Положените усилия винаги се отплащат. Българската публика следеше всяка секунда със затаен дъх, а радостта на всички от спечеления медал е огромна. Поздравявам Ви за този голям успех, който е не само личен, но и за всички, които обичат художествената гимнастика в България. За първи път от 1994 г. българка е на почетната стълбичка в многобоя на Европейско първенство, а това ни дава голям оптимизъм и за Летните олимпийски игри в Токио. Желая Ви здраве, успешна подготовка и сбъдване на олимпийските мечти", казва министър Кузманов в поздравителния си адрес до Боряна Калейн.

Тя събра общ резултат от 107,625 точки за съчетанията си. Калейн беше изпреварена само от Арина Аверина (Русия), а на трето място в класирането остана нейната сестра-близначка Дина Аверина.

Боряна Калейн е европейска вицешампионка!