Министърът на младежта и спорта Красен Кралев връчи златните медали на състезателките от националния ансамбъл по художествена гимнастика, които станаха шампионки на пет обръча на световното първенство в София.

Възпитаничките на треньорката Весела Димитрова в състав Елена Бинева, Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова и Лаура Траатс изиграха без грешка съчетанието си и спечелиха първото място с резултат 23.300. На втора и трета позиция се наредиха отборите на Япония и Италия. Министър Кралев поздрави световните шампионки от българския ансамбъл и им връчи отличията под бурните овации на публиката в столичната зала "Арена Армеец".

Снимка 378618

Източник: ММС

В награждаването участва и трикратната световна шампионка Мария Петрова, която е посланик на световното първенство в София. Момичетата благодариха на министъра за подкрепата, която оказва на художествената гимнастика и за куража, който им вдъхва на големи състезания. Специални благодарности към Кралев поднесе и председателят на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева.

Снимка 378619

Поздравления за отличното домакинство на първенството изказа президентът на Международната федерация по гимнастика Моринари Ватанабе. Златото е втори медал за българския ансамбъл и трето отличие за нашите гимнастички от световното първенство. Ден по-рано ансамбълът спечели бронз в многобоя и квота за Олимпийските игри в Токио през 2020 г., а преди това Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн донесоха отборно сребро в индивидуалната надпревара.

Красен Кралев поздрави гимнастичките за златните медали!