Китай защити титлата си в отборното състезание при мъжете на Световното първенство по спортна гимнастика в германския град Щутгарт. Китайците поеха водачеството след третата ротация и не го изпуснаха до края.

Те заеха първото място със сбор от 281,900 точки и за осми път стъпиха на световния връх. Със сребърните медали се окичи олимпийският шампион Япония - 277,025 точки, а бронзовите отличия изненадващо станаха притежание на домакина Германия, който повтаря успеха си от Индианаполис'1991, където също бе трети.

Силният тим на Русия остана едва седми с 269,200 точки, тъй като не можеше да разчита на една от звездите си - Антон Голоцуцков (контузен - счупена кост на стъпалото), а Николай Крюков игра с травма (частично разкъсване на вътрешна връзка на коляното).

В петък (7 септември) ще се състои финалите на индивидуалния многобой при мъжете (с участието на Йордан Йовчев) и при жените. В събота и неделя са финалите на отделните уреди. Йордан Йовчев ще играе в събота (8 септември) във финала на халки.