Катрин Тасева завърши на пето място в многобоя на Европейското първенство по художествена гимнастика. Тасева събра сбор от 73.575 точки за петата позиция. Тя изигра почти безгрешно съчетанията си и беше оценена със 17.775 точки на обръч, 19.400 точки (10.7 за трудност) на топка, 18.050 на бухалки и 18.350 точки на лента.

Другата българка Невяна Владинова събра сбор от 66.700 точки и се нареди на 14-ото място. Финалистката от Олимпийските игри в Рио де Жанейро, която пропусна голяма част от сезона заради контузия, имаше колебания и допусна по-сериозни грешки. За отделните съчетания Владинова получи 15.925 на лента, на обръч игра силно и получи 18.500 точки, на топка имаше изпускане извън килима и завърши с резервен уред - 15.625 точки, а на бухалки завърши с 16.700 точки.

Европейска шампионка в многобоя стана Арина Аверина със сбор от 79.250 точки, следвана от сестра си Дина Аверина със 77.750 точки. За бронзовия медал се пребори представителката на Беларус Катерина Галкина със 77.625 точки. Четвърта се нареди Линой Ашрам (Израел) със 75.025 точки.

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели злато във финала с топки и въжета