Българките Катрин Тасева и Сара Стайкова се класираха за финалите съответно на обръч и топка на международния турнир по художествена гимнастика в италианския град Пезаро, който съпътства Световната купа, категория Б. Днес се играха съчетания с обръч и топка, а утре са изпълненията с бухалки и лента. В този турнир има крайно класиране за отборен многобой.

По регламент гимнастичките играят само по две, а не четири съчетания. Най-добрите осем на всеки уред се класират за финалите в неделя. Катрин Тасева и Сара Стайкова изиграха много добре съчетанията си и се наредиха сред финалистките. Тасева получи на обръч оценка от 16.750 точки, а Сара Стайкова за изпълнението си с топка - 16.400 точки.

Отборно България е на четвърто място във временното класиране от 21 отбора със сбор от 33.150 точки. На първо място до момента е Русия с 35.900 точки, пред Беларус с 35.200 точки и САЩ с 33.900 точки. При ансамблите девойки след първото изпълнение на съчетанието с пет топки България е на пето място с оценка от 15.450 точки.

Отборът е в състав Мадлен Радуканова, Мадлен Сергеева, Станиела Йовчева, Теодора Александрова и Вивиан Черноокова. Българките получиха 7.250 точки за трудност и 8.200 точки за изпълнение. На първо място след първото изпълнение е Русия с 16.066 точки, пред Беларус с 15.933 точки, Израел с 15.866 точки, Азербайджан с 15.533 точки, България и други. В надпреварата участват 17 ансамбъла.

Турнирът продължава днес от 16.00 до 21.00 часа българско време с първите два уреда - обръч и топка, при жени индивидуално на Световната купа с участието на българките Мария Матева и Невяна Владинова. От 21.35 до 23.00 часа са изпълненията на ансамбли жени на пет ленти, където освен България ще стартират още 20 отбора.