Гергана Стамболова спечели титлата в многобоя при жените, категория Б на международния турнир по художествена гимнастика "Руми и Албена". Надпреварата завърши днес във Варна. Грацията събра актив от 27.550 точки за изпълненията си с бухалки (14.300) и лента (13.250).

Сребърният медал беше спечелен от Анна-Мария Маринова от Авангард (София) с 24.400 точки, а бронзовото отличие взе Никол Петрова от Чар ДКС (Варна) с 20.200.

В многобоя при девойки старша възраст, Б категория призовата тройка е Калина Христова (Силвия, Варна), Анелия Желязкова (Олимпия, Бургас) и Виктория Иванова (Черноморец, Бургас). При девойки старша възраст, категория Б, родени през 2007 година, победителка е Магдалена Илиева от клуб Авангард.

В най-малките категории златните медали спечелиха Катрин Тодорова (Авангард) в многобоя при девойки младша възраст до 10 години и Ирена Недева (Чар ДКС) в категория мини.

Раева: Искам да направим запомнящо се първо Европейско първенство в България във Варна

"Искам да осъвременим методиката на работа при подрастващите, защото спортът ни се развива с много бързи темпове"

Гимнастички от 17 клуба участват в турнира "Руми и Албена" във Варна. Състезанието е посветено на трагично загиналите преди 43 години в самолетна катастрофа варненски гимнастички Румяна Стефанова и Албена Петрова, възпитанички на заслужилия треньор и председател на клуба-домакин Мария Чипрянова.