Българските състезатели Божидар Златанов и Теодор Трифонов заеха пети места на финалите съответно на висилка и на успоредка при младежите на Европейското първенство по спортна гимнастика в Мерсин (Турция).

Златанов участва на четири финала. Той е пети на висилка с оценка от 12.500 точки, шести на успоредка с 12.933 точки, шести на земна гимнастика с 12.966 точки и седми на халки с 12.733 точки.

Теодор Трифонов е пети на успоредка с 12.933 точки, Даниел Трифонов е шести на висилка с 12.400 точки, а Здравко Добрев е осми на земя с 11.633 точки. Класирането сред осемте най-добри на всеки от шестте уреда е голям успех за българските младежи. В първия ден на шампионата Божидар Златанов, Теодор Трифонов, Даниел Трифонов, Здравко Добрев и Райън Радков спечелиха бронзови медали в отборната надпревара.

По-късно днес са финалите на отделните уреди при мъжете, където България има четирима финалисти. Христос Маринов ще се бори за медалите на халки, Дейвид Хъдълстоун е на финал на успоредка, Йордан Александров на висилка, а Димитър Димитров на прескок.