Ансамбълът на България спечели бронзовите медали за съчетанието си с три обръча и два чифта бухалки във финала на Световната купа по художествена гимнастика в Мие, Япония.

Мая Пуновска, Цвета Кусева, Юлита Манолова, Татяна Тонкова, Зорница Маринова и Йоана Танчева получиха за изпълнението си оценка от 15,575 точки. Победителки станаха представителките на Беларус с 16,050 точки, пред ансамбъла на Русия с 15,600 точки.

Състезателките на треньорката Лили Игнатова останаха четвърти на пет ленти с оценка от 14,650 точки. Победителки са рускините.

В индивидуалната надпревара, във финалите на отделните уреди най-добрата ни гимнастичка Симона Пейчева завърши седма на лента с оценка от 15,850 точки. Пейчева завърши отново седма на топка (оценка 16,150 точки) и на въже (16,075 точки) и осма на бухалки с оценка от 15,525 точки.

С три първи места е рускинята Вера Сесина, а с една титла е украинката Наталия Годунко.

В сряда и четвъртък в Япония ще се проведе турнира "АЕОН Къп", като в него ще участват Елизабет Паисиева и Филипа Сидерова.