Националката Боряна Калейн от клуб "Левски Триадица" спечели шампионската титла в многобоя на Държавното първенство по художествена гимнастика в категория елит в столичната зала "София".

Калейн игра много силно и навакса вчерашното си изоставане във временното класиране след допуснатата грешка на обръч, за да заслужи златния медал за 2022 година. Тя събра сбор от 133.800 точки (31.300 на обръч, 34.150 на топка, 34.250 на бухалки и 34.100 на лента).

Сребърния медал спечели лидерката от вчера Стилияна Николова от клуб "Етър" Велико Търново, която събра сбор от 129.550 точки (34.650 на обръч, 32.400 за топка, 32.750 за бухалки и 29.750 на лента. Тя допусна неточности в днешното си изиграване на лента, което до голяма степен се оказа решаващо в борбата за титлата.

Бронзовото отличие в многобоя пък спечели Ева Брезалиева от клуб "Олимпия" Бургас със сбор от 125.600 точки.

България с два златни медала от Световната купа по естетическа групова гимнастика в София