Българските грации стартираха в последния поток от първия ден на Световното първенство по художествена гимнастика.

И трите ни гимнастички започнаха с обръч като първи уред. Боряна Калейн, която бе първа от българките под номер 12, получи най-висока оценка 19.050, Катрин Тасева, която бе под номер 16, бе оценена с 18.850, а Невяна Владинова получи 18.700, което й дава най-малък шанс да попадне във финала. Това отреди второ място в отборното класиране за българките след първия уред с обща оценка от 56.600.

Снимка 377527

Пред нашите момичета към момента са единствено рускините.

Утре програмата продължава отново с квалификациите на обръч и топка, като българките са във втория състезателен поток, който стартира от 12:10.

Финалите на двата уреда са утре вечер от 20:00 - 20:30 (обръч) и 20:35 - 21:05 (на топка).

Русия поведе класирането в първия ден на Световното първенство по художествена гимнастика