Херта приема Байерн (Мюнхен) тази вечер, от 21:45 часа, в осминафинален двубой за Купата на Германия.

"Старата дама" започна да се превръща в кошмар за баварците, които нямат победа в Берлин от три мача, а от 222 минути нямат и гол срещу този противник.

Хамес Родригес: Бъдещето ми? Ще мисля след четири месеца

"В момента съм преотстъпен на Байерн"

Двата отбора са се срещали само три пъти за Купата на Германия в близо 70-годишната история на турнира.

През 1967 и 1986 година Байерн се налага в първи кръг след трудни победи 3:2 и 2:1. През 1977 година радостта е за столичани, които печелят с 4:2 след продължения на четвъртфиналите.

Жером Боатенг недоволства от статута си в Байерн (Мюнхен)

"Не съм титуляр и това не е характерно за мен"

От близо 10 години най-успешният германски клуб няма поражение навън в надпреварата. Серията на баварците е от 28 поредни мача без загуба навън, като в 18 случая тимът дори не е допуснал гол.