Отборът на Волфсбург влезе в Топ 4 в Бундеслигата, след като в мач от 12-ия кръг победи с 2:1 един от големите претенденти за титлата - Борусия Дортмунд. Успехът на „вълците" е още по-впечатляващ предвид факта, че те осъществиха пълен обрат в мача.

В добавеното време на първата част Борусия откри резултата чрез Марко Ройс, но след почивката домакините не се предадоха и стигнаха до трите точки. Рикардо Родригес изравни за 1:1 в 56-ата минута, а 20 преди края ветеранът Ивица Олич се разписа за 2:1.

Благодарение на успеха „вълците" сложиха край на серията от 3 поредни победи на Борусия в Бундеслигата. Нещо повече - само в рамките на 3 дни тимът от Дортмунд инкасира втора поредна загуба, след като през седмицата падна у дома с 0:1 от Арсенал в Шампионската лига.

Въпреки поражението Борусия запазва второто си място в класирането, но вече изостава на 4 точки от шампиона и лидер Байерн Мюнхен.

ВОЛФСБУРГ - БОРУСИЯ (Д) 2:1

0:1 Ройс (45')

1:1 Рикардо Родригес (56')

2:1 Олич (69')

ВОЛФСБУРГ: Беналио, Охс, Налдо, Кнохе, Родригес, Луис Густаво, Медойевич, Калигури, Арнолд, Перишич, Олич (79' Дост)

БОРУСИЯ: Вайденфелер, Грозкройц, Суботич (45' Сократис), Хумелс, Шмелцер, Бендер (77' Дукш), Шахин, Обамеянг (77' Хофман), Мхитарян, Ройс, Левандовски.