Волфсбург не спира да изненадва приятно своите привърженици в Германия, а и в цяла Европа.

Отборът записа петата си победа в последните 6 двубоя от Бундеслигата, налагайки се с 3:0 над домакина си Арминия.

Марко Розе с обещание към двата тима, носещи името Борусия

"Няма да взимам футболисти от Мьонхенгладбах в Дортмунд"

Точни в Билефелд бяха Максимилиан Арнолд и Ренато Щефен, разписал се на два пъти в полза на състава си.

Снимка 519535

Източник: Twitter

В рамките на откриващите 45 минути от сблъсъка беше реализирано само едно попадение. То дойде след 29 минути игра, като Щефен даде предимство на отбора си, който владееше напълно инициативата до този момент.

Отново Щефен, този път само 120 секунди след подновяването на играта през второто полувреме, покачи на 2:0 за тима си, подсказвайки кой ще бъде победителят в сблъсъка.

Снимка 519534

Успехът беше затвърден от Арнолд в 54-ата минута, след което двубоят просто се доигра, като домакините нямаха необходимите аргументи, за да се преборят за нещо в мача, а гостите кротко дочакаха последния съдийски сигнал.

Така Волфсбург излезе под номер 3 в класирането, на 2 точки от втория РБ (Лайпциг), който обаче е и с мач по-малко.

Арминия запазва 16-ото си място в класирането и е все така в опасна близост до последните тимове в него.