Отборът на Волфсбург стартира с успех новия сезон в германската Бундеслига. "Вълците" поздравиха с "Добре дошли!" пристигналия от втория ешелон Бохум, побеждавайки го на своя "Фолксваген Арена" с 1:0.

Срещата стартира ужасяващо за гостите, които се оказаха с човек по-малко още в четвъртата минута. Опитният Роберт Теше направи дузпа, а освен това си изкара и директен червен картон.

Снимка 543128

Източник: EPA/БГНЕС

Волфсбург обаче не успя да се възползва от ситуацията и звездата на тима Вут Вегхорст пропусна от бялата точка. По-скоро суперлативите тук трябваше да бъдат за стража на бохумци Мануел Рейман, който сътвори чудесно спасяване.

Нидерландският нападател на "вълците" обаче не прости в 22-ата минута, когато логичното се случи. Вегхорст си отвори пространство за стрелба с хубаво поемане на топката, а миг по-късно вече приемаше поздравления от свои колеги.

Без победител в здравия сблъсък Унион - Байер, Щутгарт громи у дома

Лош следобед за новаците от Гройтер Фюрт

През втората част домакините се възползваха максимално от своето числено превъзходство. На няколко пъти те имаха удобната възможност да удвоят своята преднина, но Вегхорст и Шлагер се оказваха неточни.

И по неписан закон, Бохум можеше да си тръгне и геройска точка, но в 77-ата минута Милош Пантович пропиля изключителна възможност за новаците, стреляйки право в обсега на вражеския страж.

Снимка 543127

В следващия кръг Волфсбург гостува Херта (Берлин). Бохум ще търси първи точки срещу Майнц 05.

ВОЛФСБУРГ - БОХУМ 1:0

1:0 Вегхорст (22")