Отборът на Волфсбург си осигури място в Бундеслигата и през следващия сезон. "Вълците" постигнаха позитивното 1:0 в баража срещу втородивизионнния Холщайн Кил и така с общ резултат 4:1, хората на Бруно Лабадия ще се радват на мачове от най-високо ниво и след няколко месеца.

Срещата започна с ентусиазиран натиск на домакините, но попадение в мрежата на Кастелс не падна, въпреки опитите на Аарон Сейдел.

От своя страна фаворитите от Волфсбург отбелязаха гол чрез Юнус Малъ в 17-ата минута. Той обаче бе отменен след намесата на системата за видеоповторение.

Снимка 357893

Източник: EPA/БГНЕС

Четвърт час преди последния съдийски сигнал, "вълците" подсигуриха елитния си статут след точен изстрел на Робин Нохе. Бранителят скочи най-високо след отлично центриране на Макс Арнолд и с глава не остави никакъв шанс на съперниковия страж.

До края Холщайн Кил имаше възможността поне да се добере до почетно реми, но гол на Рафаел Чихос също бе отменен след използването на VAR - технологията.

Случи се - Хамбургер изпадна от Бундеслигата!