Волфсбург остана на върха в Бундеслигата след 27-ия кърг. "Вълците" взеха изключително трудна победа с 2:1 като гости на борещия се за оставане в елита Борусия Мьонхенгладбах.

Един Дзеко вкара дежурния си гол в 21-ата минута. Домакините от Гладбах натиснаха и в крайна сметка успяха да стигнат до изравняване 10 минути преди края. В 85-ата Саша Ритер обаче се разписа за 1:2 и остави Волфсбург на върха.

Сензацията на есенния полусезон Хофенхайм започва да изпуска въздух, точно както предполагаха специалистите в Германия. Този път Хофенхайм загуби с 0:3 на новия си стадион от слабака Бохум. Станислав Шестак реализира хеттрик за гостите в 42-ата, 55-ата и 69-ата минути.

Хофенхайм игра с 9 души от 61-ата, след като директни червени картони получиха Карлос Едуардо и вратаря Хаас.