Волфсбург обърна Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 в първия мач от кръг №11 на германската Бундеслига. Всички попадения паднаха след почивката. Двата тима си размениха по едно попадение от дузпи вкарани от нидерландци. В края Вут Вегхорст донесе победата на "вълците".

В 60-ата минута Джон Антъни Брукс избута в наказателното поле Мартин Хинтерегер. Дузпата беше отсъдена след дълго разглеждане на ВАР.

Бас Дост реализира наказателния удар в 63-ата минута и изведе гостите от Франкфурт напред - 0:1. Нидерландецът стреля в левия ъгъл, след като излъга вратаря.

"Вълците" натиснаха и успяха да стигнат до своята дузпа. Щефан Илсангер игра с ръка и въпреки големите протести от негова страна Маркус Шмид посочи бялата точка за втори път в мача.

Вут Вегхорст изравни след точно изпълнение в 77-ата минута. Той изпълни дузпата по абсолютно същия начин като Дост.

В 88-ата минута Вегхорст вкара второто си попадение в срещата, което се оказа победно. Той реализира след отличен пас на Шлагер. Вегхорст се нагласи много добре и стреля безпощадно под малък ъгъл.

Волфсбург събра 21 точки и е на четвърто място. Със същият актив е и РБ Лайпциг, който има мач утре у дома срещу Вердер. Лидерът Байерн е с 23 точки. "Вълците" нямат загуба от началото на кампанията. Те имат 5 победи и 6 равенства.

Айнтрахт е на девета позиция с 13 точки, на точка зад осмия Щутгарт. Тимът от Франкфурт прекъсна серията си от 5 равенства.

Никола Велков напусна германския Атлас (Дерменхорст)