Волфсбург и Вердер (Бремен) си спретнаха истинско зрелище в мача помежду си от 9-ия кръг на германското футболно първенство.

Домакините спечелиха с два гола разлика, но при реализирани... 8 гола.

"Вълците" вкараха 5 попадения на съперника си и получиха 3 в собствената си врата. За капак последният гол бе вкаран в 5-ата минута на даденото от съдията продължение, а преди това се стигна и до изгонване на футболист на гостите.

В мача имаше и автогол, което със сигурност се е понравило на редица любители на по-рядко използваните футболни залози.

Роберт Левандовски: Мисля единствено за кариерата си в Байерн (Мюнхен)

Левандовски: Мисля единствено за кариерата си в Байерн

"Имам договор с Байерн до 2023 година и никога не съм мислил какво ще се случи после"

Резултатът беше открит след 13 минути, когато Леонардо Битенкурт вкара за тима от Бремен и даде преднина на състава си, въпреки че в началото на мача домакините се опитаха първи да вземат инициативата в срещата.

Само за 3 минути - между 22-ата и 25-ата обратът стана факт, като първо Баку, а след това и Джон Брукс бяха точни за Волфсбург.

Кевин Мьовалд вкара за 2:2 в 36-ата минута, но едва няколко секунди след това Вегхорст бе точен за 3:2, като все пак направи така, че отборът му да се оттегли на почивка с гол предимство.

Роберт Левандовски протяга ръка към голямата награда на ФИФА

Роналдо и Меси ще спорят с него за приза "Футболист на годината"

Брукс се разписа само две минути след подновяването на играта след почивката, но за съжаление този път не в правилната врата, реализирайки си злощастен автогол.

Ваут Вегхорст отново изведе Волфсбург напред за 4:3, преди Мьовалд да бъде изгонен от игра 10 минути преди изтичането на редовното време.

В петата минута на продължението Бартош Бялек вкара за крайното 5:3 и качи Волфсбург на 5-ата позиция, само на 2 точки зад лидера Байерн, но и с мач повече. Вердер остава под номер 10.