Волфбург и РБ Лайпциг не се победиха в дербито на 16-ия кръг на Бундеслигата. Срещата завърши наравно 2:2. Норди Мукиеле даде аванс на гостите в 5-ата минута, но "вълците" направиха пълен обрат чрез Вут Вегхорст (22) и Ренато Щефен (35). В 54-ата минута Вили Орбан вкара за крайното 2:2.

Така "биковете" събраха 32 точки и остават на второ място във временното класиране. Волфсбург е шести с 26 пункта.

"Биковете" излязоха напред още в 5-ата минута. Тогава гостите организираха отлична атака. Форсберг получи отличен пас отляво и намери връхлитащия Мукиеле, който преодоля вратаря за 0:1.

Домакините стигнаха до изравнителен гол в 22-ата минута. Тогава Яник Герхард центрира в наказателното поле, а Вут Вегхорст изпревари Упамекано и вкара за 1:1.

В 35-ата минута "вълците" направиха пълен обрат. Тогава Герхард намери Ренато Щефен пред наказателното поле. Халфът нанесе премерен удар, топката рикошира в Орбан и се озова във вратата.

В 54-ата минута Лайпциг изравни. Тогава Орбан стигна до топката в наказателното поле след центриране от пряк свободен удар. Унгарецът успя нанесе удар, който се озова в мрежата за 2:2.

"Биковете" потърсиха нов обрат в мача. В последните минути с пропуски се отличиха Айдара, Клуйверт и Анхелиньо.