Вердер се класира на финал за Купата на Германия, след победа над Хамбургер с дузпи. Редовното време завърши при равенство 1:1. В продълженията също не падна гол и така съперникът на Леверкузен във финала трябваше да се реши след рулетката на дузпите.

Резултатът за гостите от Бремен откри Пер Метезакер в 11-ата минута. Защитникът се възползва от разбъркване в наказателното поле след удар от фаул на Диего.

В 67-ата Олич изравни. Първо Питройпа го изведе  сам срещу Вийзе, но вратарят изби удара на нападателя. Топката обаче се озова у Ги Демел, който отново подаде на Олич. Хърватинът отклони кълбото и то се озова в мрежата за 1:1.

Малко преди края на мача Йол извади получилия контузия Младен Петрич. В последната минута на редовното време Хамбургер остана с 10 души, след като Давид Яролим бе изгонен за фаул срещу откъсващия се сам в половината на домакините Месут Йозил.

В 93-ата Розенберг имаше отлично положение да донесе победата на Вердер, но Рост спаси. Налдо също бе близо до гола, но ударът му с глава отново бе спасен от вратаря на домакините.

При дузпите точни за Вердер бяха Писаро, Йозил и Фрингс, а Вийзе спаси ударите на Боатенг, Олич и Янсен. Единстевният, който успя да преодолее стража на "бременските музикати" бе Йорис Матайсен.

Снимка 2: kicker.de