Шалке на практика си осигури третото място в Бундеслигата. „Кралско сините" смачкаха с 3:0 Хановер на свой терен и по този начин се откъснаха на 5 точки пред четвъртия в класирането Борусия (Мьонхенгладбах).

Третата позиция е важна, тъй като дава право на директно класиране в груповата фаза на Шампионската лига.

Всичко започна отлично за „миньорите", които поведоха още в 6-ата минута. Неостаряващият Раул засече с глава центриране на Фарфан от фаул и откри.

Веднага след почивката отново испанската легенда наниза чудесно попадение, което съвсем обезвери долносаксонците, които и без това изглеждаха изцедени след мача си за Лига Европа през седмицата.

Клаас-Ян Хунтелаар съвсем уби интригата след малко повече от час игра, оформяйки крайното 3:0 за кеф на претъпкания „Алианц Арена".