Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) записа втори пореден двубой без победа в Бундеслигата. След като през уикенда отстъпи с 2:3 пред Хамбургер, тази вечер тимът на Юрген Клоп направи 3:3 с отличния до момента тим на Айнтрахт (Франкфурт).

„Жълто-черните" има за какво да съжаляват, тъй като на полувремето имаха преднина от два чисти гола. Пишчек изведе Борусия напред в резултата в 24-ата минута, а 4 по-късно Марко Ройс се разписа за 0:2.

Истинско голово шоу обаче предстоеше на „Комерцбанк-Арена" след почивката. Домакините започнаха вихрено и само в рамките на 100 секунди вкараха 2 гола. Айгнер даде тон на обрата с гол в 49-ата минута, а след него японецът Инуй изравни за 2:2, докарвайки до екстаз повече от 51 000 по трибуните на стадиона.

Влезлият като резерва Марио Гьотце отново даде аванс на Борусия, преди да се стигне до 73-ата минута, в която бранителят Андерсон оформи крайното 3:3.

Любопитното е, че до този двубой Айнтрахт имаше на сметката си пълен актив от 12 точки. Сега обаче тимът от Франкфурт вече изостава от лидера Байерн Мюнхен, който единствен продължава само с победи!

В друга среща от междинния кръг Шалке се наложи с 3:0 над Майнц. Джеферсън Фарфан откри резултата от дузпа преди почивката, а в заключителните минути Холтби и Пуки направиха резултата класически.

АЙНТРАХТ - БОРУСИЯ 3:3

0:1 Пишчек (24')

0:2 Ройс (28')

1:2 Айгнер (49')

2:2 Инуй (51')

2:3 Гьотце (54')

3:3 Андерсон (73')

АЙНТРАХТ: Трап, Жунг, Самбрано, Андерсон, Озипка, Швеглер, Роде, Айгнер (85' Кител), Майер, Инуи, Хофер (59' Матмур)

БОРУСИЯ: Вайденфелер, Пишчек, Суботич, Хумелс, Шмелцер, Лайтнер, Кел, Блажчиковски (85' Гюндоган), Ройс (46' Гьотце), Перишич (68' Гроскройц), Левандовски