Снощният двубой от втора германска Бундеслига между Енерги (Котбус) и Карлсруе ще бъде помнен дълго от феновете на футбола. Срещата завърши с нечовешкото 5:5, като всички попадения паднаха само до 73-ата минута.

Бившият отбор на българина Станислав Ангелов - Енерги поведе още в 1-ата минута, когато точен бе Петерсен. Само 15 минути по-късно Круска удвои преднината на домакините. Карлсруе нанесе своя удар между 26-ата и 34-ата минута, когато обърна резултата до 3:2 в своя полза с попадения на Кристианус, Мутцел и Финк. Малко преди почивката Щафелдт направи 4:2 и гостите помислиха, че всичко ще свърши щастливо за тях.

След почивката обаче футболистите на Енерги направиха истински подвиг. В 66-ата минута шао върна един гол, а 4 минути по-късно отново Петерсен вкара за 4:5. Стадионът в Котбус изригна в 73-ата минута, когато домакините възкръснаха от мъртвите за крайното 5:5. Голът бе дело на Реймеринк.