Байерн започна 2012 година със загуба в Бундеслигата. Баварците паднаха с 1:3 като гости на Борусия (Мьонхенгладбах), което е второто поражение за мюнхенци от този съперник през сезона.

С успеха тази вечер Гладбах събра 36 точки и се изкачи на второто място в класирането. Байерн има с 1 повече, но ако в следващите два дни Дортмунд и Шалке спечелят мачовете си, то тогава ще се изравнят с тима на Юп Хайнкес на върха и ще направят борбата за титлата изключително ожесточена.

Байерн изигра слаб мач на „Борусия Парк", докато домакините използваха по най-добрия начин своето най-силно оръжие - контраатаката.

Двубоят започна кошмарно за Мануел Нойер, чиято грешка стана причина за първия гол. В 11-ата минута вратарят не изтичсти добре една топка, тя попадна у Марко Ройс, който спокойно я насочи в опразнената врата.

Байерн се опита да натисне и стигна до два по-опасни удара, дело на Гомес и Тимошчук. Малко преди края на първата част обаче Борусия нанесе втория си удар. При една контра, Херман получи извеждащ пас от Ханке и преодоля майсторски Нойер - 2:0.

Гладбах продължи да се брани организирано след почивката и не позволи на гостите да стигнат до опасни ситуации пред Тер Щеген. Домакините изчакваха своя момент и в крайна сметка тактиката им се отблагодари. В 72-ата мин. Патрик Херман на практика реши мача. Ройс пусна изключително интелигентен извеждащ пас към Херман, който стартира от дълбочина, преодоля Нойер и търкулна топката в празната врата.

Малко по-късно баварците върнаха един гол чрез Швайнюайгер след центриране от корнер и последвало разбъркване в пеналта на Гладбах. В 85-ата мин. Щранцъл предотврати сигурен втори гол за мюнхенци, след като изчисти пас на Швайнщайгер току пред крака на Гомес.

ГЛАДБАХ - БАЙЕРН 3:1

1:0 Ройс (11')

2:0 Херман (41')

3:0 Херман (72)

3:1 Швайнщайгер (76')

ГЛАДБАХ: Тер Щеген, Демс, Бруверс, Щранцл, Янчке, Нойщадтер, Нордвайт, Аранго,Херман, Ройс, Ханке

БАЙЕРН: Нойер, Лам Бадщубер, Ван Буйтен, Боатнег, Швайнщайгер, Тимошчук, Кроос, Мюлер, Робен, Гомес