Байерн започна новото първенство в Бундеслигата с класическа победа. Баварците разбиха с 3:0 като гости новака Гройтер Фюрт, а новото попълнение Марио Маджукич ознаменува дебюта си с гол.

Байерн започна трудно, а домакините от Фюрт правеха всичко възможно, само и само да не започнат участието си в елита със загубата. Отбраната на „зелено-белите" се държеше почти до края на първото полувреме. 2 минути преди почивката обаче Томас Мюлер засече един рикошет след корнер и изведе вицешампионите напред.

В 60-ата Байерн удвои. Робен стреля, вратарят на Гройтер Фюрт изби, но Маджукич бе на точното място и довкара топката за 0:2.

Всичко за Фюрт свърши в 79-ата мин. Робен опита нещо като центриране, но благодарение на късметлийски рикошет, топката промени траекторията си и изненада вратаря на домакините.

ГРОЙТЕР ФЮРТ - БАЙЕРН 0:3

0:1 Мюлер (30')

0:2 Манджукич (59')

0:3 Робен (79')

Фюрт: Грюн, Шмитгал, Маврай, Клайне, Неринг, Приб, Фюрстнер, Сарарер, Тирала, Клаус, Фол

Байерн: Нойер, Бадщубер, Боатенг, Данте, Лам, Густаво, Кроос, Шакири, Мюлер, Робен, Манджукич