Отборът на Вердер (Бремен) допусна загуба у дома в първи мач от поредния кръг в Бундеслигата. Тимът беше победен от Борусия (Дортмунд) с 1:3 на "Везерщадион".

Това беше едва трето поражение в това първенство за отбора на "Бременските музиканти".

Така, ако Щутгарт победи в неделя като гост отбора на Хановер ще излезе начело в класирането.

Още в 7-ата минута на двубоя в Бремен Фрей изведе гостите напред в резултата, но Мирослав Клозе изравни резултата за лидера в Бундеслигата в 29-ата минута на срещата.

Първото полувреме завърши при този равен резултат.

През втората част гостите наложиха своята воля като с нови два гола на Тинга в 53-ата минута и на Крушка от дузпа пет минути преди последния съдийски сигнал направиха резултата 1:3 и с това решиха изхода от двубоя.

Така Вердер допусна своята трета загуба в първенството и втора на своя "Везерщадион".