Отборът на Вердер постепенно навлиза във форма след слабия старт на сезона в германската първа Бундеслига. „Бременските музиканти" се наложиха с 4:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) като гост.

В 12-ата минута домакините вече бяха в пълен шок. Още 5-ата Maрко Марин даде преднина на гостите след колективна грешка в отбраната на Борусия. Малко по-късно Уесли вкара нов гол. Вердер можеше да направи преднината си класическа в 18-ата минута, но тогава с голям пропуск се отчете Марко Арнаутович.

Все пак това се случи малко след почивката. Тогава Арън Хънт бе изпуснат от отбраната и безпроблемно реализира.

В 67-ата минута Пер Мертезакер си вкара много нелеп автогол, с което намали на 1:3.

Гостите обаче не бяха казали последната си дума. В 15 минути преди края на срещата Уесли подаде към Клаудио Писаро, който с хубав удар вкара за 4:1.

В друг мач от същия кръг Нюрнберг победи с 2:1 гостуващия Волфсбург. Домакините откриха чрез Гундоган в 11-ата минута, а малко по-късно Графите изравни. Победата донесе Франц след почивката.