Вердер записа втора поредна загуба в Бундеслигата, след като в мач от 10-ия кръг отстъпи с 2:3 на Нюрнберг. За гостите пък това беше трети пореден успех и общо четвърти от последните пет двубоя.

Срещата започна чудесно за домакините, след като още в 5-ата минута Алмейда засече с глава центриране на Марин. И така почти до последния съдийски сигнал за почивка. В 45-ата минута обаче бременската защита се пропука и Гьондоган вкара за 1:1. С подновяването на играта гостите отново зарадваха своите фенове. Шрайбер намери Екичи, за когото не бе трудно да направи обрата пълен - 2:1. Всичко в този мач приключи в 73-ата минута. Тогава Шрайбер направи третата си асистенция в срещата за втория гол на Гьондоган - 3:1. Малко преди края на мача Писаро върна едно попадение, което беше повече за протокола.

С два гола на капитана си Един Джеко Волфсбург се справи у дома с Щутгарт, печелейки с 2:0. Първо босненецът се извиси над всички в 6-ата минута и с глава разстреля Улрайх, а след това в 73-ата по сходен начин засече центриране на Деко за крайното 2:0.