Отборът на Вердер (Бремен) продължава с неубедителното си представяне от началото на сезона. В мач от 18-ия кръг на Бундеслигата, възпитаниците на Томас Шааф отстъпиха с 1:2 като домакин на Арминия (Билефелд).

След този кръг Вердер е на 10-о място с актив от 26 точки. Арминия е 14-о място със 17 точки.

Гостите от Билефелд откриха резултата в 24-ата минута, когато се разписа Маркс. Полузащитникът се възползва от добър пас на Ламей и не сгреши - 0:1. В самия край на полувремето домакините стигнаха до изравнителен гол, дело на Алмейда.

Португалският национал възстанови статуквото след страхотен удар от 18 метра.
Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за Арминия. Гостите отново излязоха напред в резултата след гол на Вихнярек в 49-ата минута. С асистенция се отчете Катонго.

До края на мача домакините се опитаха да стигнат поне до точка, но в крайна сметка загубиха мача.

В друг мач от кръга Бохум победи Карлсруе с 2:0 след голове на Фухс и Климович. Благодарение на успеха Бохум излезе от опасната зона в Бундеслигата.

ВЕРДЕР (БРЕМЕН) - АРМИНИЯ (БИЛЕФЕЛД) 1:2
0:1 Маркс (24')
1:1 Алмейда (44')
1:2 Вихнярек (49')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВЕРДЕР (БРЕМЕН): Вийзе, Фритц, Мертезакер, Ниймайер, Тошич (Боениш 72'), Фрингс, Тзилиос, Враниеш (Йенсен 46'), Йозил, Розенберг (Харник 62'), Алмейда
АРМИНИЯ (БИЛЕФЕЛД): Айхоф, Ламей, Миятович, Болман, Кучера, Кауф, Маркс, Кирх (Теске 81'), Мунтеану (Халфар 67'), Катонго, Вихнярек (Кампер 90')