Вердер разби Херта с 4:1 като гост в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата.

Момчетата на Томас Шааф започнаха да атакуват от първите минути на двубоя и заслужено поведоха в 19-ата минута чрез Маркус Розенберг. До края на полувремето следваха атаки и към двете врати, но липсата на концетрация у играчите непозволи да бъде отбелязан ново попадение.

През втората част "бременските музиканти" продължиха да натискат съперника в собствената му половина и в 50-ата минута поведеха с 2:0 след втори гол на Розенберг. Вердер не се прибра да пази резултата и десет минути по-късно Диего се разписа за 3:0. От своя страна домакините реагираха като ужилени и в следващата атака Жилберто намали на 1:3.

Все пак превъзходството на Вердер даде резултат и Маркус Розенберг вкара своя трети гол в мача и оформи крайното 4:1.

В друг двубой днес Арминия победи Байер (Леверкузен) с 2:1 като гост. Гостите първи откриха чрез Вахниакер в 19-ата минута. Единадесет по-късно домакините успяха да материализират натиска си и Барбарез изрвани - 1:1.

В 83-ата минута, с мощен удар от границата на наказателното поле на "аспирините" Кемпер попари надеждите им за обрат и донесе успеха на своя тим. Два кръга преди края на първенството Арминия запази 13-ата си позиция и е само на 6 точки от зоната на изпадащите. Байер пък изпусна да измести Нюрнберг от 5-ото място, които вчера загубиха с 0:1 като гост на Шалке.