Вердер (Бремен) направи впечатляващ обрат за победата с 3:2 с три гола в последните минути при гостуването на Борусия (Дортмунд) в мач от третия кръг на Бундеслигата.

Българският полузащитник Илия Груев влезе в игра за Вердер в 81-а минута и даде своя принос за обрата. Именно от българина започна атаката за първия гол на Лий Бюкянън, с който Вердер се върна в мача.

Двубоят вървеше отлично за Дортмунд, който гледаше смело към трета поредна победа в Бундеслигата. Юлиан Бранд даде преднина на домакините в края на първата част, а Рафаел Герейро удвои с удар извън наказателното поле в 77-а минута.

Авансът на Дортмунд дойде против хода на играта, тъй като гостите от Бремен доминираха и имаха повече ситуации за гол. Логиката възтържествува в края. Най-напред Бюкянън с хубав удар с външен фалц не остави шансове на вратаря минута преди края, а Никлас Шмид изравни в третата минута на добавеното време.

В последните секунди Вайзер центрира от дясно и шотландецът Оливър Бърк с глава смълча трибуните на "Сигнал Идуна Парк" и донесе първа победа на Вердер след завръщането в Бундеслигата.

Байер Леверкузен регистрира трето поредно поражение от началото на сезона след домакинска загуба с 0:3 от Хофенхайм. Баумгартнер и Крамарич дадоха преднина на Хофе до почивката, а през втората част Рютер оформи крайното 3:0.

Фрайбург надигра Щутгарт с 1:0 като гост и излезе на четвърта позиция в класирането. Италианецът Винченцо Грифо отбеляза единствения гол в 11-а минута.