Отборът на Вердер записа първа победа за сезона в Бундеслигата. „Бременските музиканти" се наложиха с 2:0 у дома над Хамбургер в една от най-интересните срещи от втория кръг.

Гостите от Хамбург бяха без новото си попълнение Рафаел Ван Дер Ваарт, който се присъедини към тима буквално преди няколко часа. Холандският национал изгледа двубоя на новия си отбор от трибуните в компанията на очарователната си съпруга - Силви.

Иначе „прокобата на дузпите" не подмина и този мач на Вердер. В края на първото полувреме Брума събори в полето Елиа и главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Аарън Хънт, но ударът на нападателя бе спасен от Рене Адлер.

Любопитното е, че това бе трета поредна дузпа, която футболистите на Вердер пропускат в двубой срещу Хамбургер. Преди Хънт, с пропуски от бялата точка в предни двубои се отчетоха Тим Боровски и Йоан Мику.

По ирония на съдбата след подновяването на играта Вердер получи право да изпълни втора дузпа. И този път зад топката застана Хънт, който показа нерви и най-сетне вкара - 1:0.

В 67-ата минута Хънт намери добре Петерсен, който от няколко метра се разписа за 2:0 и на практика сложи край на интригата в двубоя.

За Хамбургер това бе втора загуба в два мача от началото на сезона. В следващия кръг Ван Дер Ваарт и компания гостуват на Айнтрахт Франкфурт.